Spotkanie z Magdą Hueckel | 22.05.2016

pl. Wolnica 1
Niedz.- 17:00
Spotkanie z Magdą Hueckel | 22.05.2016
Zdjęcie ze spektaklu Jezioro w TR Warszawa, fot. Magda Hueckel

 

 

 

 

Magda Hueckel (1978)

Artystka wizualna, fotografka teatralna, scenografka, podróżniczka. Jej prace były pokazywane na kilkudziesięciu wystawach w kraju i na świecie (m.in. w Tate Britain w Londynie).  W 2013 roku ukazał się jej autorski album fotograficzny Anima. Obrazy z Afryki 2005–2013, nominowany do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2014, w 2015 kolejny, poświęcony jej fotografii teatralnej HUECKEL/TEATR. Współpracuje z Tomaszem Śliwińskim przy realizacji filmów jako autorka scenariuszy i operatorka. Ich dokumentalny film Nasza klątwa otrzymał nominację do Oskara oraz kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Sopot. W latach 2002–2004 tworzyła z Agatą Serafin duet fotograficzny hueckelserafin.

 

Salvatore Vitale

 

Fotograf – urodził się i wychował w Palermo, mieszka i pracuje w Szwajcarii. W 2014 roku uczęszczał na zajęcia z Allen Frame w International Center of Photography i został wybrany do udziału w klasach mistrzowskich ISSP Masterclass prowadzonych przez Andreia Polikanova i Jurija Kozyriewa. W 2015 roku wyróżniono go tytułem Die Besten 2014 Swiss Photo Awards. W latach 2015–2016 korzystał z  dotacji Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia na długoterminowe badania nad kwestiami bezpieczeństwa w Szwajcarii. Jest także współzałożycielem i redaktorem naczelnym wydawanego trzy razy w roku magazynu „YET”, który prezentuje prace zarówno uznanych, jak i młodych fotografów, a także koncentruje się na ewolucji fotografii, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk współczesnych. Vitale jest autorem wyróżnianym na arenie międzynarodowej i publikowanym, chętnie prowadzi wykłady i rozmawia na temat swojej pracy.

 

 

Spotkanie z Magdą Hueckel – prezentacja książki Hueckel / Teatr oraz dyskusja o fotografii teatralnej (EN)
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, pl. Wolnica 1
22.05.2016, godz. 17:00

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.