Proszę się nie uśmiechać! – zdjęcie do dokumentów | 05.06.2016

pl. Szczepański 3a
Niedz.- 13.00–16.00
Proszę się nie uśmiechać! – zdjęcie do dokumentów | 05.06.2016

Fotografia jako dowód świadczący o istnieniu kogoś (lub czegoś) bardzo szybko stała się narzędziem do tworzenia systemów, które pozwalały na identyfikację osób i potwierdzenie ich tożsamości. Sługą tutaj jest fotograficzny portret: zdjęcie do legitymacji szkolnej, dowodu osobistego, paszportu. Od dzieciństwa w urzędowych powinnościach posługujemy się obrazem naszej twarzy.
Maszyny je rozpoznają, kamery podglądają nas na ulicach, a nasze wizerunki trafiają w sidła programów próbujących odczytać i przyporządkować je do nie wiadomo gdzie istniejącego wzorca.
Czy można tu mówić o portrecie? Jak to się dzieje, że maszyny potrafią nas rozpoznać? Zapraszam na warsztat, na którym będziemy próbować odpowiedzieć na te pytania. Poznamy różne techniki fotograficzne, które służyły do tworzenia systemów biometrycznych, zajmiemy się portretem i z wykorzystaniem camery obscury, jako symbolu narzędzia do podglądania, stworzymy rzeźby śladów, które pozostawia nasza twarz.

Warsztat kierowany jest do osób w wieku od 10 lat do 24.

 

 

Proszę się nie uśmiechać! – zdjęcie do dokumentów (dla osób w wieku od 10 do 24 lat)

Prowadzenie: Basia Budniak

Data: 05.06, 13:00–16:00

Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (Sala audiowizualna), pl. Szczepański 3a

Zapisy: warsztaty@photomonth.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.