Warsztaty animacji poklatkowej | 11.06.2016

ul. Grodzka 60/9a
Sob.- 10.00–14.00
Warsztaty animacji poklatkowej | 11.06.2016

Warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci to połączenie nauki filmu i fotografii ze świetną rodzinną zabawą. Każde dziecko będzie miało okazję ożywić swoją ulubioną zabawkę lub dowolny przedmiot i wystąpić w scence z nim. Przy tworzeniu animacji niezbędna będzie także pomoc rodzica lub rodziców! Zaczniemy od dokładnego wyjaśnienia, w jaki sposób tworzone były bajki sprzed ery grafiki komputerowej, później obejrzymy kilka krótkich filmów i z pomocą dodatkowych materiałów ustalimy, jak zostały wykonane. Przygotujemy scenografię dla każdej animacji, pieczołowicie zrealizujemy zdjęcia. Po przerwie obiadowej rodzice i dzieci obejrzą gotową, błyskawicznie zmontowaną animację, z podłożoną muzyką i efektami specjalnymi. Każda rodzina otrzyma animację na pamiątkę!

 

ZAPISY: Rodzicu! Zrób dziecku zdjęcie z zabawką lub przedmiotem, który chce ożywić i z nim wystąpić i prześlij na warsztaty.photomonth@akademiafotografii.pl do 5 czerwca. Jeśli chcesz, możesz dołączyć opis wymyślonej wstępnie interakcji między dzieckiem a rekwizytem. Akcję możesz przenieść pod wodę, w przestrzeń kosmiczną lub na chmurę! Puść wodze fantazji! 

 

PLAN:

10.00–10.30 – czym jest animacja poklatkowa – projekcje i rozmowy

10.30–11.00 – przygotowanie pomysłów i scenografii

11.00–14.00 – wspólna realizacja animacji poklatkowej

14.45 – projekcja – wspólne oglądanie gotowej animacji

 

 

Warsztaty animacji poklatkowej (dla dzieci w wieku 7–12 lat, z rodzicami)

Liczba miejsc: 10

Prowadzenie: Aga Szuścik

Miejsce: Akademia Fotografii, ul. Grodzka 60/9a

Data: 11 czerwca, 10:00–14:00

Zapisywarsztaty.photomonth@akademiafotografii.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.