Sputnik Photos | 04.06.2016

ul. Lipowa 4
Sob.- 18:00
Sputnik Photos | 04.06.2016

Sputnik Photos, odbitki fotograficzne z projektu Stracone terytoria, z cyklu Stracone terytoria. Stan zero © Sputnik Photos

 

 

 

SPOTKANIE MISTRZOWSKIE (PL)

 

Sputnik Photos to międzynarodowy kolektyw utworzony w 2006 roku przez fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej, których łączy doświadczenie transformacji ustrojowej oraz chęć opowiadania o swoim regionie. Przez blisko dziesięć lat działalności kolektyw zorganizował kilkadziesiąt wystaw fotograficznych na całym świecie, pokazując swoje prace w galeriach, muzeach i na festiwalach fotograficznych.

Sputnik Photos to także niezależny wydawca. Ma na koncie już kilkanaście zbiorowych i monograficznych publikacji fotograficznych prezentujących działania tak samego kolektywu, jak i obiecujących młodych fotografów.

Sputnik Photos pracuje obecnie nad projektem Stracone terytoria poświęconym byłym republikom ZSRR.

 

Prowadzenie:

Juliusz Ćwieluch (1975, Starachowice)

Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 15 lat dziennikarz, reportażysta. Od 8 lat autor tygodnika „Polityka”. Pisze o wszystkim co go interesuje. Najmniej o fotografii, choć interesuje go najbardziej.

 

 

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (Sala audiowizualna)

ul. Lipowa 4

04.06.2016, 18:00

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.