Jörg Colberg | 05.06.2016

ul. Konopnickiej 26
Niedz.- 17:00
Jörg Colberg | 05.06.2016

SPOTKANIE MISTRZOWSKIE (EN)

 

Jörg M. Colberg, zamieszkały w Northampton pisarz, fotograf i nauczyciel akademicki. Utworzona przez niego w 2002 roku strona internetowa Conscientious (cphmag.com) stała się jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej wpływowych blogów zajmujących się współczesną fotografią artystyczną. W 2006 roku American Photo uwzględniła go na dorocznej liście „innowatorów w zakresie fotografii”, a pięć lat później Life.com w uzasadnieniu przyznanej blogowi nagrody napisało: „nie ma w tym ni krzty blagi, dlatego też Conscientious słusznie traktuje się i chwali jako jeden z nielicznych istotnych zakątków internetu poświęconych fotografii”.

 

Oprócz zapisków umieszczanych na stronie internetowej publikuje też artykuły w wydawanych na całym świecie czasopismach dotyczących fotografii i designowi ("British Journal of Photography", "Creative Review", "Chinese Photography Magazine", "FOAM Magazine" i in.). Eseje jego autorstwa znaleźć można w poświęconych fotografom monografiach.

 

W 2010 roku zaczął pracę na wydziale realizującym program International Limited-Residency Photography MFA Program w Hartford Art School/University of Hartford, wykładając zarazem w  Massachusetts College of Art and Design (MassArt) i Rhode Island College of Design (RISD). Dwa lata później objął stanowisko adiunkta w Hartford Art School/University of Hartford.

 

Pierwsza książka Jörga M. Colberga zatytułowana Understanding Photobooks: The Form and Content of the Photographic Bookukaże się na początku 2017 roku.

 

 

Prowadzenie:

Rafał Milach, fotograf i twórca książek. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Instytutu Kreatywnej Fotografiiw Opawie, gdzie obecnie wykłada. Od ponad 10 lat realizuje projekty poświęcone transformacji w krajach rosyjskojęzycznych i Europie Środkowo-Wschodniej. Fotografie artysty były prezentowane na wystawach indywidualnych oraz na festiwalach międzynarodowych. Laureat ważnych nagród w konkursach takich jak: World Press Photo, Photography Book Now czy Paris Photo-Aperture Foundation PhotoBook Awards. Współzałożyciel międzynarodowego kolektywu Sputnik Photos.

 

 

 
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Sala wielofunkcyjna)
ul. Konopnckiej 26
05.06.2016, 17:00

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.