Iris Sikking | 14.05.2016

al. 3 Maja 1
Sob.- 14:00
Iris Sikking | 14.05.2016

Widok na wystawę Mak. Śladami afgańskiej heroiny, Dom Słowa Polskiego, fot. Michał Przeździk

 

 

 

SPOTKANIE MISTRZOWSKIE (EN)

 

Iris Sikking (1968, Holandia)
Niezależna kuratorka i badaczka mieszkającą w Amsterdamie. Po uzyskaniu tytułu magistra studiów fotograficznych na Uniwersytecie w Lejdzie pracowała przy wystawach monograficznych i tematycznych, w tym projektach dokumentalnych i sztuki wideo, w Holandii i za granicą. Była współinicjatorką i organizatorką cyklu konferencji PhotoStories, poświęconych cyfrowym narracjom w Holandii.

 

Sikking wykłada na wydziale filmu i fotografii w AKV | St.Joost (Breda, Holandia). Przez pięć lat pełniła funkcję członka zarządu w Paradox (Edam, Holandia). Zanim stała się kuratorką, była montażystką kreatywnych filmów dokumentalnych, a także dyrektorem programowym w Art House Cinema Kriterion (Amsterdam, Holandia).
 
 
Podczas spotkania o swoich projektach opowiedzą również artyści: Robert Knoth i Antoinette de Jong, Annette Behrens, Dirk Jan Visser and Thomas Kuijpers.
 
 
 
Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny (Sala „u Samurajów“)
al. 3 Maja 1
14.05.2016, 14:00 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.