Federica Chiocchetti, Salvatore Vitale, Simon Karlstetter | 20.05.2016

pl. Szczepański 3a
Pt.- 18:00
Federica Chiocchetti, Salvatore Vitale, Simon Karlstetter | 20.05.2016

SPOTKANIE MISTRZOWSKIE (EN)

 

 

O rodzajach współpracy: zdobywanie i utrata kontroli nad obrazami i słowami, ich wykorzystaniem i życiem

 

Treści, jakie przekazują fotografowie, są przedmiotem pracy edytorów i kuratorów, którzy obejmują nad nimi kontrolę; fotografowie zaś tę kontrolę oddają. W kontekście Internetu, życia obrazu fotograficznego nie da się przewidzieć.

 

W jaki sposób fotografowie utrzymują kontrolę nad wykorzystaniem swoich obrazów i nad kontekstami, w jakich są umieszczane i czy w ogóle sprawowanie takiej kontroli jest nadal istotne? W jakim stopniu oddawanie kontroli może oddziaływać na pracę fotografa?  W jaki sposób to, że względnie młode medium, jakim jest Internet, nie zostało jeszcze właściwie zrozumiane, wpływa na nasze opisywanie i wykorzystywanie obrazów fotograficznych, zarówno w sieci jak i poza nią?

 

 

Federica Chiocchetti, pisarka, krytyczka fotografii, wydawca i kuratorka. Szefowa i założycielka fotograficzno-literackiej platformy internetowej Photocaptionist. Pisze doktorat na temat fotografii i literatury na University of Westminster. Pracuje jako wolny strzelec dla międzynarodowych instytucji, zbiorów sztuki, festiwali i targów, takich jak: Kunsthalle Budapest, V&A, Nottingham Castle Museum and Art Gallery, Brighton Photo Biennale, Art Fair w Londynie i Archive of Modern Conflict. Jej teksty publikowali: „Der Greif”, „Photoworks”, „Foam”, „Objektiv”, „Unseen Magazine”, „The British Journal of Photography”, „Co-curate”, „Extra”, blog Photographers' Gallery i portal Editions MAPP (MACK).

 

Simon Karlstetter mieszka i pracuje w Augsburgu i Monachium. W swoich pracach wykorzystuje fotografię, rysunek, ręczne techniki graficzne, performans, muzykę i dźwięk. Założyciel i jeden z dyrektorów artystycznych „Der Greif”, wielokrotnie nagradzanego projektu fotograficzno-literackiego. Jest także współzałożycielem interdyscyplinarnego kolektywu artystycznego Studio Furio, które łączy taniec, teatr, muzykę i sztukę mediów. Prowadzi wykłady i prelekcje na temat swojej pracy.

 

Salvatore Vitale, fotograf – urodził się i wychował w Palermo, mieszka i pracuje w Szwajcarii. W 2014 roku uczęszczał na zajęcia z Allen Frame w International Center of Photography i został wybrany do udziału w klasach mistrzowskich ISSP Masterclass prowadzonych przez Andreia Polikanova i Jurija Kozyriewa. W 2015 roku wyróżniono go tytułem Die Besten 2014 Swiss Photo Awards. W latach 2015–2016 korzystał z  dotacji Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia na długoterminowe badania nad kwestiami bezpieczeństwa w Szwajcarii. Jest także współzałożycielem i redaktorem naczelnym wydawanego trzy razy w roku magazynu „YET”, który prezentuje prace zarówno uznanych, jak i młodych fotografów, a także koncentruje się na ewolucji fotografii, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk współczesnych. Vitale jest autorem wyróżnianym na arenie międzynarodowej i publikowanym, chętnie prowadzi wykłady i rozmawia na temat swojej pracy.

 

 

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (Sala audiowizualna)
pl. Szczepański 3a
20.05.2016

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.