Aneta Grzeszykowska | 03.06.2016

ul. Lipowa 4
Pt.- 18:00
Aneta Grzeszykowska | 03.06.2016

Aneta Grzeszykowska, Negative Book #25, 2012–2013 ©Aneta Grzeszykowska. Dzięki uprzejmości artystki i Galerii Raster w Warszawie

 

 

 

SPOTKANIE MISTRZOWSKIE (PL)

 

Aneta Grzeszykowska (1974, Warszawa)

W latach 1994–1999 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a od 1999 roku współpracuje z Janem Smagą. W roku 2014 została laureatką Paszportu Polityki w kategorii Sztuki Wizualne. Jej prace znajdują się między innymi w kolekcjach Fotomuseum Winterthur, Hammer Museum w Los Angeles, Solomon R. Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Centre Georges Pompidou w Paryżu oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

Prowadzenie:

Wojciech Nowicki (1968, Polska)

Kurator wystaw fotograficznych, pisarz, eseista, członek rady Miesiąca Fotografii w Krakowie, współzałożyciel fundacji fotograficznej Imago Mundi. Autor książek m.in.: Dno oka. Eseje o fotografii oraz Salki; albumów monograficznych poświęconych wybitnym fotografom: Jerzy Lewczyński. Pamięć obrazu oraz Niepokoje Wilhelma von Blandowskiego. Jako kurator tworzy często eseje wizualne, ostatnio Promieniowanie dotyczące roli tekstu w fotografii. Jest również autorem wystaw monograficznych m.in. Jerzego Lewczyńskiego, Michała Greima, Wilhelma von Blandowskiego, a także licznych wystaw w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.

 

 

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (Sala audiowizualna)

ul. Lipowa 4

03.06.2016, 18:00

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.