Salvatore Vitale

Salvatore Vitale

Salvatore Vitale, fotograf, „YET magazine” (Szwajcaria)

 

Fotograf – urodził się i wychował w Palermo, mieszka i pracuje w Szwajcarii. W 2014 roku uczęszczał na zajęcia z Allen Frame w International Center of Photography i został wybrany do udziału w klasach mistrzowskich ISSP Masterclass prowadzonych przez Andreia Polikanova i Jurija Kozyriewa. W 2015 roku wyróżniono go tytułem Die Besten 2014 Swiss Photo Awards. W latach 2015–2016 korzystał z  dotacji Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia na długoterminowe badania nad kwestiami bezpieczeństwa w Szwajcarii. Jest także współzałożycielem i redaktorem naczelnym wydawanego trzy razy w roku magazynu „YET”, który prezentuje prace zarówno uznanych, jak i młodych fotografów, a także koncentruje się na ewolucji fotografii, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk współczesnych. Vitale jest autorem wyróżnianym na arenie międzynarodowej i publikowanym, chętnie prowadzi wykłady i rozmawia na temat swojej pracy.

 

 

Interesuje go wykorzystanie różnych metod i języków fotografii we wzmacnianiu opowieści oraz długoterminowe projekty osobiste.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.