Kim Knoppers

Kim Knoppers

Kim Knoppers, Foam (Holandia)

 

Historyczka sztuki i kuratorka w muzeum FOAM w Amsterdamie. Pracowała przy kilku wystawach młodych artystów, takich jak: Raphaël Dallaporta, Taiyo Onorato i Nico Krebs, Anne de Vries, Jan Hoek, Lorenzo Vitturi, Jan Rosseel i Anika Schwarzlose. Była również kuratorką wystaw zbiorowych, np. Re-Search, Collaborate: On Artists’Collectivesczy Disfarmer oraz wystaw uznanych profesjonalistów:Bertien van Manen, Adama Broomberga i Olivera Chanarina czy Geerta Goirisa. Kim regularnie udziela się na łamach magazynów „Foam” i „Unseen”, jest  również założycielką i kuratorką inicjatywy Artist’s Recipes, która bada procesy kreatywne zachodzące na styku sztuki i kulinariów. Kim mieszka i pracuje w Amsterdamie, regularnie bywa też w Stambule.

 

Interesują ją artyści, którzy korzystają ze strategii dokumentalnych we współczesnych interpretacjach materiałów archiwalnych, działający na styku fotografii i innych mediów, takich jak rzeźba, performance lub internet, a także nowe kolektywy artystyczne i strategie DIY.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.