Zespół kuratorski Sekcji ShowOFF 2016

Zespół kuratorski Sekcji ShowOFF 2016

W tym roku zespół kuratorski tworzą: Kuba Bąkowski, Simon Karlstetter, Lidia Popiel, Agnieszka Rayss i Honza Zamojski.

 

 

Kuba Bąkowski tworzy m.in. fotografie, instalacje i obiekty kinetyczne. Źródłem jego inspiracji sąnowe technologie i zagadnienia z różnych dziedzin nauki, antropologii oraz historii naturalnej. Swoje realizacje prezentował m.in. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta i Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Museum Moderner Kunst w Wiedniu, Artspace w Sydney, Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie i Chelsea Art Museum w Nowym Jorku.

 

 

 

 

Simon Karlstetter mieszka i pracuje w Augsburgu i Monachium. W swoich pracach wykorzystuje fotografię, rysunek, ręczne techniki graficzne, performans, muzykę i dźwięk. Założyciel i jeden z dyrektorów artystycznych „Der Greif”, wielokrotnie nagradzanego projektu fotograficzno-literackiego. Jest także współzałożycielem interdyscyplinarnego kolektywu artystycznego Studio Furio, które łączy taniec, teatr, muzykę i sztukę mediów. Prowadzi wykłady i prelekcje na temat swojej pracy.

 

 

 

 

Lidia Popiel, fotograf. Wykładowczyni na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Redaktor naczelna magazynu internetowego fineLIFE.pl. Zawodowo zajmuje sięfotografią od trzydziestu lat. Współpracowała z wieloma najważniejszymi magazynami, agencjami reklamowymi i instytucjami. Pełniła funkcję Ambasadora Polskiego Bursztynu. Prowadziła program w Polsat Cafe. Została mianowana jednąz najbardziej wpływowych kobiet w Polsce wg „Home & Market”. Pisze felietony. Angażuje sięw akcje społeczne. Jej najnowszy projekt to targi fotograficzne i kwartalnik o fotografii „Photo Culture”.

 

 

 

 

Agnieszka Rayss, fotografka, dokumentalistka. Współzażycielka kolektywu Sputnik Photos, stowarzyszenia fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej. Laureatka wielu międzynarodowych nagród, m.in. POYI. Głównym polem jej zainteresowań są społeczeństwa krajów postkomunistycznych w okresie transformacji, a także tematy związane z historią i ekologią.

 

 

 

 

Honza Zamojski, artysta, redaktor, wydawca i projektant książek. Założyciel wydawnictwa Morava (2010–2012, www.moravabooks.com) oraz wydawnictwa Mundin (2013–2014, www.mundin.org). Laureat wielu nagród i wyróżnień. Uczestnik wielu wystaw i autor cyklu wykładów „Jak to jest zrobione” (m.in. Centre Pompidou, MoMA Library NY, TypoTalks Berlin). Za publikację Jak jsem potkal dábla otrzymał w 2011 brązowy medal w konkursie „Najpiękniejsza Książka Świata 2010”. W tym samym roku został także laureatem Plebiscytu RDK organizowanego przez Program III Polskiego Radia, otrzymując tytuł Kulturysty Roku. 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.