Poznajcie zwycięzcę XI Przeglądu Portfolio!

Poznajcie zwycięzcę XI Przeglądu Portfolio!
Zwycięzcą konkursu na najlepsze portfolio i laureatem nagrody Griffin Art Space - Lubicz 2016 został: WIKTOR DĄBKOWSKI z projektem "Krzakoterapia"!

Jury konkursu nagrodziło Wiktora za umiejętność opowiadania historii w sposób wyważony i nie zawsze oczywisty, pozostawiający dla widzów przestrzeń do odkrywania. GRATULUJEMY!

 

 

Wiktor Dąbkowski (1972, Płock)

Fotoreporter, którego prace publikowane były m.in. w “The Financial Times”, “Spiegel”, “Focus”, “Le Point”, “Le Soir”, “Polityka”, “Washington Post”, “Wall Street Journal”, “Newsweek” czy “Time”. Po 15 latach pracy jako dziennikarz radiowy, postanowił zmienić swoje życie i zacząć opowiadać historie przy użyciu fotografii. Od 2006 roku pracuje jako fotoreporter, realizuje też projekty osobiste. W 2014 roku razem z przyjaciółmi założył kolektyw People You May Know. Jego prace były prezentowane na festiwalu Noorderlicht i Format Festival, zdobyły pierwszą nagrodę na biennale ESPY i wyświetlano je podczas projekcji w National Portrait Gallery. Uczestniczył także w programie mentorskim kolektywu fotograficznego Sputnik Photos z Rafałem Milachem jako mentorem. W 2015 roku został jednym z laureatów Sekcji ShowOFF.

 

Krzakoterapia
Są miejsca ukryte w lasach, gdzie ze źródeł płynie zdrowa woda. Sanatoria które tu powstały powinny gromadzić osoby, dla których jest ona lekarstwem. Ośrodki przyciągają jednak nie tylko schorowanych kuracjuszy, ale także osoby, dla których woda jest jedynie pretekstem do wyrwania się z domu i poświęcenia się nocnemu życiu. Pobyt w sanatorium zmienia się dla nich w tańce i igraszki.To spuścizna komunizmu który traktował pobyt w uzdrowisku jako rodzaj darmowych wczasów. Ten sposób myślenia mimo upływu lat nadal pokutuje. Często słyszy się opowieści o sanatoryjnym życiu. Obrosły one legendami. Postanowiłem sprawdzić ile jest w tych opowieściach prawdy a ile mitu. Seria zdjęć powstała w polskich uzdrowiskach, balansuje między sugestią opartą na zasłyszanych historiach a rzeczywistością sanatoryjnego nocnego życia.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.