Lars Willumeit kuratorem MFK 2016!

Lars Willumeit kuratorem MFK 2016!
Poznajcie naszego tegorocznego kuratora Programu Głównego – Larsa Willumeita!

Lars Willumeit (1974)

Niemiecki antropolog kultury, mieszka w Zurychu. Od 1993 roku zajmuje się szeroko pojętym medium fotograficznym jako niezależny kurator, autor publikacji i fotoedytor. Do głównych obszarów jego zainteresowania należą fotografia, dokumentaryzm, sposoby przedstawiania i kultura wizualna.

 

Praktykował także jako fotograf, a od wczesnych lat XXI wieku pracował jako fotoedytor dla wielu czasopism, m.in. „GEO” w Hamburgu i Nowym Jorku. W latach 2008–2013 pełnił funkcję dyrektora do spraw fotografii w zuryskim magazynie „Du. Die Zeitschrift der Kultur”.

 

W latach 2013–2015 był kuratorem wystaw i prezentacji festiwalowych dla galerii East Wing w Dubaju oraz Międzynarodowego Festiwalu Fotografii FORMAT w Derby; jego teksty zostały opublikowane w książce fotograficznej Deposit Yanna Mingarda oraz w słowniku Factory Tools zamieszczonym w katalogu Pawilonu Niemieckiego Fabrik (kurator Florian Ebner) na Biennale w Wenecji 2015.

 

Ukończył studia magisterskie na kierunku kuratorstwo i edukacja muzealna na Uniwersytecie Artystycznym w Zurychu. Jego praca magisterska dotyczyła przyszłości instytucji zajmujących się fotografią w kontekście zmian zachodzących w świecie fotograficznym (zarówno w praktyce, jak i teorii fotografii).

 

Kurator wystaw: Beyond Evidence. An Incomplete Narratology of Photographic Truths (wspólnie z Louise Clements; Międzynarodowy Festiwal Fotografii FORMAT w Derby, 2015); For Future Reference (Paris Photo i Unseen Photo Fair Amsterdam, 2014); Tanya Habjouqa, Occupied Pleasures (East Wing, Dubaj, 2014).

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.