KOCHAM FOTOGRAFIĘ w Domu Spotkań z Historią

KOCHAM FOTOGRAFIĘ w Domu Spotkań z Historią
Wojtkuszki, sierpień 1902. Fot. Stanisław Kazimierz Kossakowski. Zbiory Narodowego Muzeum Sztuki im. M. K. Ciurlionisa w Kownie
Zabawa z formą i konwencją, a także eksperymenty ze światłem i tłem, to skrótowe ujęcie 130 nieznanych w Polsce zdjęć z przełomu XIX i XX wieku, które pojawią się na wystawie "Kocham Fotografię. Portret epoki w obiektywie Stanisława Kazimierza Kossakowskiego".

Na wystawie w Domu Spotkań z Historią znajdziecie fotografie dokumentalne z Kowieńszczyzny i Warszawy, z którymi związany był autor,  jak i aranżowane sceny rodzajowe, fotografię architektury, wnętrz, piękne zdjęcia krajobrazowe, a także wysmakowane portrety indywidualne i grupowe. Zdjęcia Stanisława Kazimierza Kossakowskiego mają nie tylko dużą wartość historyczną, dokumentując epokę, która bezpowrotnie przeminęła wraz z I i II wojną światową, zmianami obyczajowymi i geopolitycznymi, lecz także są odkryciem artystycznym. Dlatego 20 września o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich na wernisaż:

 

 

Kocham fotografię

Portret epoki w obiektywie Stanisława Kazimierza Kossakowskiego

Wystawa pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ambasadora Republiki  Litewskiej w Polsce Šarūnasa Adomavičiusa

21 września – 13 listopada 2016

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 w Warszawie, WSTĘP WOLNY

Organizatorzy: Dom Spotkań z Historią, Narodowe Muzeum Sztuki w Kownie im. M.K. Čiurlionisa, Fundacja Kossakowskiego.

Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>>

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.